Kvaliteet

Kvaliteet on kompleksne mõiste, mis hõlmab endas lõpptoote kvaliteeti, juhtimise kvaliteeti, tarnete ja tööde kvaliteeti.

Kvaliteedijuhtimine tähendab koordineeritud ja omavahel seotud juhtimistegevusi, millega tagatakse ettevõtte katkematu probleemideta töö.

Ettevõtte kvaliteedijuhtimine tähendab, et kõik tegevused on suunatud kvaliteedieesmärkide saavutamisele. Selleks on ettevõttes koostatud kavade süsteem, on olemas vajalikud ressursid ning teostatakse tegevusi seatud eesmärkide saavutamiseks.

 

Kvaliteedijuhtimine koosneb neljast peamisest osast:

  • kvaliteedi kontrollimine,

  • kvaliteedi tagamine,

  • kvaliteedi planeerimine,

  • kvaliteedi parendamine.

Kvaliteedi kontrollimine - tähendab tegevusi, millega hinnatakse kontrolli eseme vastavust seatud nõuetele. Hindamine võib sisaldada mõõtmisi, katsetusi, vaatlusi, seiret, kontrollimist, kalibreerimist ja muid meetmeid, mille tulemuseks on kontrollitavate omaduste võrdlus etteantud väärtustega.

Kvaliteedi tagamine kujutab endast süstemaatilist (regulaarset) tegevust, tänu millele on võimalik seatud nõuded täita. See hõlmab vastavaid tegevusi tootmises, juhtimises, hangetes, tehnohoolduses ja mujal.

Kvaliteedi planeerimine tähendab tegevusi, millega määratletakse eseme teatud omadused ja nende nõutavad väärtused. Kvaliteedijuhtimises nimetatakse selliseid tegevusi kvaliteedisihtide seadmiseks. Kvaliteedi planeerimine hõlmab ka nende sihtide saavutamiseks vajalike protsesside ja ressursside määratlemist.

Kvaliteedi parendamine kujutab endast tegevusi, millega tõstetakse ettevõtte võimet esemele esitatud nõudmisi täita. Eseme all mõeldakse kvaliteedijuhtimises toodangut, protsesse, juhtimissüsteemi ja kogu ettevõtet tervikuna.

Meie ettevõttes on kasutusel järgmised kvaliteedijuhtimise süsteemid:

ISO 9001

ISO 3834-2

EN 1090-2

Kontaktid

Steelexpert OÜ
Linnuka tee 5, Liivamäe küla
Jõelähtme vald, Harjumaa 11415

Gsm +372 566 73 295
E-Post - See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
www.steelexpert.eu

Meie asukoht

Joomla templates by Joomlashine